Millenaar Marco Selten leeft muzikale droom na in Barcelona
MILL – Marco Selten uit Mill timmert aan de weg als artiest en muziekproducer in Barcelona. De 36-jarige verliet Nederland in 2020 en probeert sindsdien met zijn synthesizer de muzikale harten van de Catalanen te veroveren: "Ik wil graag mensen iets meegeven met mijn muziek."
Op zijn veertiende startte Selten met dj'en in Mill. "Een aantal jaar geleden wilde ik naar een grote stad om mijn droom na te jagen. Maar met steden als Amsterdam en Berlijn heb ik niet zoveel vanwege het weer en de cultuur. Met Barcelona daarentegen had ik van jongs af aan een goede connectie."
Meer gesprekken op straat
Wat de artiest ook aanspreekt aan Spanje is het buitenleven. "In Nederland leven we vanwege het weer veel meer binnen. In Spanje daarentegen leven de mensen meer op straat en daardoor is een groot verschil op sociaal vlak. Mensen communiceren simpelweg meer met elkaar."
Muziek als spreektaal
Selten wil graag een verhaal vertellen met zijn muziek. "In mijn muziek wil ik naar voren laten komen wat mijn mening is en wat mij beweegt. De muziek als tool gebruiken om meer te kunnen vertellen."
Club Opium
Begin mei staat de 'synthesizer-artiest' in een van de populairste clubs in de Catalaanse hoofdstad, Club Opium. "Dat is een avond die specifiek gericht is op synthesizers. Via connecties ben ik met de organisatie in contact gekomen. Ik mag er zelf een avond organiseren die ik met andere artiesten volledig mag vormgeven." Aan het eind van het jaar volgt zijn eerste album. "Daar ben ik hard voor aan het werk", besluit de Millenaar.